Przejdź do treści

Kostek Camp

Jak opróźnić toaletę w kamperze?

  • przez
RV parked beside the edge of island during sunset

Nie jest tajemnicą, że jednym z najmniej przyjemnych aspektów podróżowania kamperem jest konieczność regularnego opróżniania toalety. W końcu, jeśli nie będziemy dbać o higienę w naszym kamperze, możemy narazić się na nieprzyjemne sytuacje, a w skrajnych przypadkach nawet na zagrożenie zdrowia.

Dlaczego to takie ważne? Opróżnianie toalety w kamperze nie jest tylko kwestią komfortu czy estetyki. Chodzi też o zdrowie i bezpieczeństwo. Stagnujące odpady mogą stać się źródłem bakterii, a nieszczelna toaleta może prowadzić do nieprzyjemnych zapachów w całym pojeździe.

Poniżej przedstawiam wam opróżnianie toalety krok po kroku:

  1. Żeby opróżnić toaletę należy znaleźć klapę od kasety, która znajduje się z boku kampera. Aby ją otworzyć przyciskamy 2 przyciski na dole kasety a następnie blokujemy ją u góry żeby nie spadła.
  2. W środku znajduje się kaseta na fekalia (ma pojemność 12 litrów), aby ją wyciągnąć należy podnieść uchwyt do góry i wyciągnąć całą kasetę.
  3. Aby opróżnić kasetę należy odkręcić korek i przechylić ją w miejscu do tego przeznaczonym. Z tyłu kasety znajduje się przycisk, który po naciśnięciu umożliwia nam całkowite opróżnienie i odpowietrzenie kasety.
  4. Po opróżnienie kasety za każdym razem należy wlewać specjalną chemię do kasety, która pozwala zachować higienę. Polecam użyć korka jako miarki do chemii. 
  5. Ostatni krok to zakręcenie korka po wlaniu chemii i włożenie kasety na miejsce.