Przejdź do treści

Kostek Camp

Istria na dziko kamperem

  • przez

Istria to region położony na półwyspie w Chorwacji, słynący z pięknych krajobrazów, wyjątkowej kultury i wspaniałych plaż. Jest to idealne miejsce dla turystów, którzy chcą spędzić czas na łonie natury, z dala od zgiełku miasta. Jednym z najlepszych sposobów, aby zwiedzić ten region, jest wyruszenie na dziko kamperem.

Dziki kemping to sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, bez konieczności rezerwacji noclegu w hotelu lub wynajmu mieszkania. Istria oferuje wiele pięknych miejsc, gdzie można rozbić namiot lub zatrzymać się kamperem. Jednym z takich miejsc jest Park Narodowy Brijuni, który składa się z 14 wysp, w tym dwóch głównych – Veliki Brijun i Mali Brijun. W Parku Narodowym można zobaczyć wiele dzikich zwierząt, takich jak słonie, żyrafy i lwy. Jest to idealne miejsce dla miłośników natury, którzy chcą zobaczyć dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Zwiedzaj świat kamperem

Innym ciekawym miejscem do odwiedzenia na dziko kamperem jest miasto Rovinj, znanym z wąskich uliczek, uroczych sklepików i pięknych plaż. W Rovinj można wynająć rowery i przejechać się wzdłuż wybrzeża, podziwiając piękne krajobrazy i zatrzymując się na plażach po drodze. W okolicach Rovinj znajduje się wiele miejsc, gdzie można zatrzymać się na nocleg, zarówno na dziko, jak i na kempingu.

Dla miłośników kultury Istria oferuje wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Na szczególną uwagę zasługuje miasto Pula, znanym z zachowanego zabytku – rzymskiego amfiteatru. Jest to jeden z najlepiej zachowanych rzymskich amfiteatrów na świecie, który można zwiedzać z przewodnikiem lub samodzielnie. W okolicach Puli można również zatrzymać się na dziko lub na kempingu, w pobliżu pięknych plaż i uroczych miasteczek.

Istria kamperem?

Jakie miejsca odwiedzić wybierając się do Istri kamperem?  Poniżej lista odwiedzony i polecanych przez nas miejsc:

  • Barbariga
  • Dajla beach Strunać
  • Postojnska Jama
  • Pula
  • Savudrija DUBA
  • Słowenia Jagogle
  • Trest
  • Zlatorog

Jeśli chcesz wybrać się kamperem w podróż po Istrii, napisz do nas z pytaniem o ofertę. Posiadamy aż 10 kamperów, w różnych konfiguracjach, nawet dla 6 osób! Działamy na rynku od 10 lat, znamy się na temacie jak mało kto!