Przejdź do treści

Kostek Camp

Ile kosztuje wypożyczenie kampera? Przewodnik po kosztach

 • przez

Wakacje w kamperze stają się coraz bardziej popularne. Dają one unikalną możliwość odkrywania nowych miejsc i cieszenia się naturą, jednocześnie zapewniając komfort i prywatność domu na kółkach. Ale ile naprawdę kosztuje wypożyczenie kampera?

Oto przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć koszty związane z wypożyczeniem kampera.

Ile kosztuje wypożyczenie kampera? Przewodnik po kosztach

Koszt dziennej opłaty za wypożyczenie kampera

Podstawowy koszt, który trzeba uwzględnić, to dzienne opłaty za wynajem kampera. Te koszty mogą znacznie różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak wielkość kampera, jego wiek, marka, typ (autokarawan, samochód kempingowy, przyczepa kempingowa), a także sezon, wyróżnia się: sezon niski, średni oraz wysoki.

Załóżmy, że chcesz wypożyczyć standardowy kamper, który może pomieścić 2 do 4 osób. W sezonie, który zwykle obejmuje miesiące letnie, można przyjąć, że zapłacisz od 450 do 600 zł za dobę. Poza sezonem ceny mogą być niższe i wynosić od 300zł za dobę.

Zobacz nasz cennik: kostekcamp.pl/cennik

Koszty dodatkowe wynajmu kampera

Wypożyczalnie kamperów często oferują dodatkowe udogodnienia i usługi, które mogą zwiększyć całkowity koszt wynajmu. Oto niektóre z najbardziej typowych dodatkowych kosztów:

1.Kaucja w kwocie 4 000 zł, która jest zwrotna, ale wpływa na zabezpieczenie takich sytuacji jak:

 • zgubienie kluczyków lub pilota do autoalarmu,
 • zgubienie dowodu rejestracyjnego,
 • uszkodzenie wypożyczonego samochodu,
 • uszkodzenia wnętrza samochodu np. uszkodzona tapicerka i wyposażenia,
 • palenie tytoniu w samochodzie.

2. Opłata serwisowa, w kwocie 300 zł, która obejmuje

 • mycie auta,
 • sprawdzenie stanu technicznego,
 • uzupełnienie płynu do spryskiwaczy,
 • uzupełnienie paliwa,
 • jedną butlę z gazem 10 kg.
 • jedną butelkę płynu do toalety chemicznej,
 • dwie rolki papieru do toalety chemicznej,
 • przeszkolenie z zakresu obsługi,
 • napełnienie zbiornika z wodą,
 • opróżnienie zbiornika na brudną wodę,
 • wypożyczenie zestawu turystycznego (stół + 6 krzeseł),
 • wypożyczenie zestawu kuchennego: garnki, czajnik,
 • wypożyczenie kuchenki gazowej zewnętrznej+ butli gazowej małej

3. Ubezpieczenie dodatkowe, choć większość wypożyczalni obejmuje podstawowe ubezpieczenie OC + Assistance, w cenę wynajmu, mogą one zaoferować dodatkowe ubezpieczenie, które pokryje więcej sytuacji lub zapewni wyższy limit odpowiedzialności.

4. Opłata za kilometr. Niektóre wypożyczalnie mogą nałożyć ograniczenie na liczbę kilometrów, które możesz przejechać za darmo, i pobierać opłatę za każdy dodatkowy kilometr.

5. Czyszczenie. Wypożyczalnie kamperów mogą pobierać opłatę za czyszczenie, jeśli kamper nie zostanie zwrócony w stanie tak czystym, jak przy odbiorze. W naszej firmie nie pobieramy dodatkowych opłat, ponieważ sprzątanie podstawowe wliczone jest w opłatę serwisową, ale warto zwrócić uwagę na opróżnienie i czyszczenie toalety chemicznej. W przypadku oddania samochodu z nieopróżnioną kasetą WC, pobierana jest opłata 200 zł.

6. Parking i możliwość pozostawienia auta na czas wynajmu. W naszej firmie jest to usługa bezpłatna. Zaparkowanie auta możliwe jest pod adresem naszej wypożyczalni, czyli przy ul. Zakopiańska 18 05-254 Kuligów tj. 35 km od Warszawy.

7.Dowóz kampera do klienta. Wiele wypożyczalni daje taką możliwość, koszty zaczynają się od 1,5 zł/ za kilometr liczone w dwie strony.

8. Niezwrócenie auta w wyznaczonym terminie. Nietrzymanie się terminów może kosztować dodatkowo, warto brać to pod uwagę wracając z podróży. Pamiętajmy, że kamper może ruszać w dalszą drogę, a przecież przed oddaniem go w kolejną podróż należy sprawdzić stan techniczny auta. Dlatego w wielu wypożyczalniach kamperów w tym również w naszej naliczana jest opłata w kwocie 100 zł, za każdą rozpoczętą godzinę po ustalonym terminie zwrotu.

Dodatkowe koszta wynajmu kampera to przede wszystkim koszty paliwa, czy opłat drogowych, a także dodatkowe uzupełnienia butli z wodą czy gazem, a także opróżnienia WC.

Ile kosztuje podróż kamperem?

Te kwoty mogą się zmieniać w zależności od sezonu wynajmu, rodzaju i wielkości auta, a także miejsca, gdzie wybieramy się w podróż. Jednak patrząc na obecne koszta paliwa, spalanie takiego auta, a także sam wynajem, koszt wynajmu na 14 dniowe wakacje w szczycie sezonu, może wahać się między 8- 12 tys złotych. Dzieląc kwotę na 2,3 a nawet 4 osoby, koszta wyjazdu są podobne do kwoty pobytu w hotelu, a wspomnienia nie do porównania!

Koszt wypożyczenia kampera może znacznie różnić się w zależności od wielu czynników. Najlepszym sposobem na ustalenie, ile będzie Cię to kosztować, jest przeliczenie kosztów wynajmu kampera na ilość dni, dodanie do tego kosztów paliwa oraz ewentualnych opłat drogowych i zsumowanie tych kwot. Pamiętaj, aby zawsze pytać o ewentualne dodatkowe koszty, aby uniknąć niespodzianek.

Przy wyborze kampera warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także na komfort i wyposażenie. Podróż kamperem to nie tylko sposób przemieszczania się, ale też miejsce do spania, gotowania i relaksu. Wszystko to powinno wpływać na Twój wybór.

Wypożyczenie kampera może wydawać się na pierwszy rzut oka kosztowne, ale kiedy weźmiesz pod uwagę elastyczność i niezależność, jaką ta forma podróży oferuje, może się okazać, że jest to idealna opcja dla Twojego następnego urlopu. Bez względu na to, czy planujesz wycieczkę po kraju, czy wyprawę za granicę, kamper może dostarczyć niezapomniane doświadczenia i wspomnienia. Pamiętaj tylko, aby zarezerwować swój kamper z wyprzedzeniem, szczególnie w sezonie letnim, kiedy popyt na tego typu usługi jest największy.