Przejdź do treści

Kostek Camp

Hiszpania – gdzie warto pojechać kamperem?

  • przez

Hiszpania to kraj o bogatej historii, kulturze i pięknej przyrodzie, który przyciąga co roku tysiące turystów z całego świata. Jednym z najlepszych sposobów na odkrycie uroków Hiszpanii jest podróżowanie kamperem. Dzięki temu można zwiedzać różne miejsca i cieszyć się niezapomnianymi widokami, a jednocześnie mieć pełną swobodę w wyborze miejsca noclegowego. W tym artykule przedstawiamy kilka miejsc w Hiszpanii, które warto odwiedzić kamperem.

Andaluzja to jedna z najpiękniejszych i najciekawszych regionów Hiszpanii. W ciągu jednego dnia można przejechać od gór Sierra Nevada, przez malownicze miasta, aż do plaż Costa del Sol. W Andaluzji warto odwiedzić takie miasta jak Sewilla, Kordoba czy Grenada, gdzie znajduje się słynna Alhambra. W regionie tym znajdują się również urokliwe miasteczka, takie jak Ronda, gdzie można podziwiać malownicze krajobrazy.

Ciekawe miejsca w Hiszpanii

Katalonia to inny ciekawy region Hiszpanii, który warto zwiedzić kamperem. W regionie tym znajduje się Barcelona, jedno z najpiękniejszych miast w Hiszpanii, ale również inne miejsca, które warto zobaczyć, takie jak Girona, Tarragona czy Figueres, gdzie mieści się słynne muzeum Salvadora Dalego.

Półwysep Iberyjski to kolejne miejsce, które warto odwiedzić kamperem. To obszar o zróżnicowanej przyrodzie i krajobrazie, gdzie znajdują się góry, lasy, pustynie, a także piękne wybrzeża. Warte zobaczenia miejsca to m.in. Park Narodowy Sierra de Guadarrama, Park Narodowy Doñana czy Park Narodowy Sierra Nevada.

Hiszpania kamperem?

Jakie miejsca odwiedzić wybierając się kamperem po Hiszpanii?  Poniżej lista odwiedzony i polecanych przez nas miejsc:

  • Sewila
  • Malaga
  • Kadyks
  • Grenada Alhambra
  • ORIO
  • Zahara Camping Bahia de La Plata
  • Almeria Camping La Garoffa

Jeśli chcesz wybrać się kamperem w podróż po Hiszpanii, napisz do nas z pytaniem o ofertę. Posiadamy aż 10 kamperów, w różnych konfiguracjach, nawet dla 6 osób! Działamy na rynku od 10 lat, znamy się na temacie jak mało kto!

A może interesuje Cię: jak się obchodzi Wielkanoc w Andaluzji ?